Odpluskwianie

Odpluskwianie

Odpluskwianie Toruń

 

Pluskwa domowa spotykana jest najczęściej w miejscach takich jak mieszkania, hotele, środki transportu publicznego, itp. Pluskwy uwielbiają lokować się w tapczanach, materacach, gniazdkach, listwach, obrazach, a nawet wewnątrz mebli. Pluskwy udomowiają się w szparach i szczelinach. Problematyka pluskiew związana jest w największej mierze z blokowiskami z powodu łatwej możliwości przechodzenia między mieszkaniami (na przykład poprzez wentylację czy rury), stąd zwalczanie pluskiew nie należy do łatwych wyzwań.

Występowanie pluskiew domowych rozpoznać można po łóżkach zaplamionych krwią oraz śladach występowania odchodów strawionej krwi, które wyglądają jak trudne do usunięcia, brunatne plamy. O występowaniu pluskiew świadczyć mogą oczywiście ślady pogryzienia na naszym ciele, które często są swędzące.

Najskuteczniejszą metodą zwalczania pluskiew jest proces, który wymaga zastosowania profesjonalnych preparatów i urządzeń używanych przez naszą firmę. Na początku należy przeprowadzić dokładną inspekcję lokalu i lokalizacji miejsc, w których występują pluskwy.  Aby zlikwidować wszystkie stadia rozwoju pluskwy ludzkiej (tj. jaja, larwy, postać dorosła) stosujemy metody dezynsekcji chemicznej. Poprzez oprysk ciśnieniowy powierzchni narażonych oraz zamgławianie całych pomieszczeń generatorem zimnej mgły. Zamgławianie ULV jest obecnie uznawane za jedną z najskuteczniejszych metod walki z insektami. Skuteczność tej metody polega na docieraniu do wszystkich szczelin i trudno dostępnych miejsc. Takie właściwości ma rozprowadzane przez urządzenie mgła, która zawiera środek owadobójczy.