Dezynfekcja

Dezynfekcja

 Dezynfekcja

Dezynfekujemy powierzchnie, pomieszczenia użytkowe, środki transportu,placówki publiczne, przedmioty itp. Do dezynfekcji stosuje się metody fizyczne lub chemiczne.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje tej usługi: dezynfekcja zapobiegawcza i ogniskowa. Pierwszy typ stosowany jest najczęściej w obiektach narażonych na obecność drobnoustrojów, w których jednocześnie wymagane są szczególne warunki sanitarne: placówki oświatowe i zdrowotne, stołówka szkolna lub pracownicza, basen , łaźnia publiczna czy środki transportu.

Dezynfekcja ogniskowa wykonywana jest w miejscach, w których już wystąpiły czynniki, które zapoczątkowały obecność szkodliwych mikroorganizmów.

Zabiegi mogą być wykonywana na bieżąco poprzez nałożenie lub zamgławienie aktywnym preparatem dezynfekującym powierzchni poddanych lub mających styczność z bakteriami  lub wirusami.

Stosowane preparaty są: wirusobójcze,bakteriobójcze,prątkobójcze i grzybobójcze. Znajdują zastosowanie w placówkach służby zdrowia,placówkach oświatowych,gastronomi,przemyśle spożywczym,przemysłowym, itp.